Pro žáky

SPOLEČNÁ PRAVIDLA distanční  výuky:

I během digitální výuky se chováme tak, jako kdybychom byli v místnosti s jinými lidmi a komunikovali s nimi:

• Platí stejná pravidla pro komunikaci jako ve třídě.
  • Platí stejné formy chování a zdvořilosti jako v reálném životě.
  • Chováme se k sobě ohleduplně a s respektem. Zříkáme se ironických, sarkastických a zbytečných komentářů.
  • S majetkem druhého (obrázky, dokumenty) zacházíme ohleduplně. Platí obecná pravidla ochrany osobních údajů (GDPR).
  • Při on-line výuce platí náš školní řád, a to především zákaz rozšiřování nepatřičných obsahů. Porušení tohoto pravidla bude řešeno stejně jako v běžném školním provozu.

PRO ŽÁKY:

• Se svým heslem zacházím opatrně. Nesděluji ho nikomu dalšímu.
  • Informuji vyučujícího, pokud mé technické vybavení nefunguje a/nebo nemám  požadované technické vybavení k dispozici.

• Pečlivě si pročtu pokyny k požadované práci.
  • Úkoly jsou určené pro mou hlavu! Zpracovávám úkoly samostatně.
  • Dodržuji termíny, resp. dám vědět vyučujícímu, pokud nejsem schopen/a termíny ze závažných důvodů dodržet.

Sociální vzájemnost

• Vzájemně se podporujeme třeba i tím, že zodpovíme v chatu otázky spolužáků/spolužaček.
  • V žádném případě nezveřejňuji obsahy a komentáře, které by mohly někoho urazit a zranit. Pokud mě někdo obtěžuje, informuji o tom třídní učitelku.
  • Nezhotovuji žádné zvukové či obrazové záznamy či screenshoty rozhovorů a výuky.

JAKO ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE ZAJISTÍM, ...

• aby se mé dítě v rámci své práce s digitálními médii pohybovalo v pro něj vhodném prostředí.
  • abych své dítě při organizaci a vyřizování úkolů v rámci výuky podpořil/a.
  • aby mé dítě nestrávilo vypracováním digitálních úkolů nepřerušeně příliš mnoho času a mělo i dostatek přestávek a pohybu / změn.
  • že budu při organizačních a/nebo technických obtížích kontaktovat třídní učitelku.
  • že nebudou vytvářeny žádné zvukové či obrazové záznamy nebo screenshoty rozhovorů a výuky.
  • že bude-li mé dítě nemocné, omluvím ho.

TŘÍDNÍ PRAVIDLA PRO on-line výuku

• Pro on-line výuku přes Microsoft Teams jsou přidělena hesla. Tato hesla nesmějí být předána dál.
  • Připravte se 5 minut před zahájením výuky, aby mohla výuka začít včas. Mějte připraveny potřebné učební materiály, penál, sešity a náčrtník.
  • Zapněte si kameru. Oblečte se na on-line výuku tak, jak byste se oblékli i do školy. Pokud je to možné, buďte při on-line výuce v samostatné místnosti, aby se minimalizovaly rušivé zvuky.
  • Svůj mikrofon si vypněte a zapněte pouze ve chvíli,  kdy chcete mluvit.
  • Hlaste se, pokud chcete něco říct. Po svém příspěvku si opět vypněte mikrofon.
  • Během on-line výuky  se chovejte ohleduplně, nepoužívejte žádné překrývání obrazu, změny pozadí či „smajlíky“.
  • Soustřeďte se na on-line výuku, nespouštějte žádné vedlejší chaty.

dnes, středa 24. 4. 2024
slabý déšť 7 °C -2 °C
slabý déšť, mírný západní vítr