Multisenzoriální výuka

Multisenzoriální (smyslové) vnímání při učení je vhodné pro žáky s odlišným mateřským jazykem, pro děti s poruchami učení a se speciálními vzdělávacími potřebami i pro běžné žáky!

Multisenzoriální metody výuky provádíme tehdy, když při učení chceme zapojit více smyslů. A právě díky smyslovému vnímání jsou děti následně schopné více použít nové znalosti v praxi.

Metody, při kterých dítě využívá více smyslů, ho vtáhnou do děje a všem ostatním oživí hodinu. Skvěle motivují, udržují pozornost po celou dobu činnosti, dopomáhají zapamatování si a spojení látky s realitou. Navíc činnosti s multisenzoriálním přístupem pomáhají žákům poznat sebe sama a vybrat si vhodnou cestu, díky které si učivo lépe osvojí...

dnes, úterý 23. 4. 2024
zataženo 7 °C -4 °C