ŠVP

Zaměření školy a programu

Program vychází ze závazně platného dokumentu "Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání“.

Program našeho ŠVP má název POZNÁVÁME SVĚT PROSTŘEDNICTVÍM VLASTNÍCH PROŽITKŮ, PŘÍBĚHŮ A POHÁDEK“

Prostředkem k naplňování záměrů a cílů daných RVP PV je pohádka, pohádkový příběh s dětským hrdinou. Prostřednictvím poslechu a dramatizace pohádky se děti učí pochopit pravidla soužití, rozlišování dobra a zla, učí se vzájemné toleranci a kamarádství. ŠVP vychází z potřeb dětí a z bezprostředních zkušeností z objevování a pozorování světa kolem sebe. Využívá k tomu podmínky a lokalitu naší školy a okolního prostředí, ve kterém děti žijí (školka, domov, město, louky, řeka, rybníky, les, okolní kopce a vesničky).

Naše MŠ má hezké okolí a to nám poskytuje mnoho možností a příležitostí k vycházkám a turistickým výletům s objevováním a poznáváním přírody. Nabízí možnost učit se pečovat o zdravé a hezké životní prostředí. Vzhledem k tomu, že jedním z problémů současné generace dětí je spousta sedavých aktivit a málo pohybu, zaměřujeme se na pohybové aktivity dětí a sportovní vyžití.

Předškolní vzdělávání se uskutečňuje ve všech činnostech a situacích, které se v průběhu dne v mateřské škole vyskytnou.

ŠVP je k nahlédnutí v obou třídách a v ředitelně MŠ.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
déšť se sněhem 6 °C -2 °C
déšť se sněhem, slabý západní vítr