Charakteristika MŠ

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA

Mateřská škola byla postavena v roce 1982, ke slavnostnímu zahájení provozu došlo 13.8.1983.

Areál školy tvoří komplet dvou budov se školní zahradou, které jsou umístěny na pěkném a slunném místě blízko centra obce. Školní zahrada sousedí s rozlehlou loukou, na které je veřejné dětské hřiště. Budova MŠ sídlí naproti základní škole.

Jedná se o dvojtřídní školu s kapacitou 56 dětí.

V budově jsou umístěny dvě třídy. V přízemí se nachází třída pro 3 - 4 leté děti (RYBIČKY), v prvním patře je třída pro 4 - 7 leté děti (ŽELVIČKY).

Naše mateřská škola spolupracuje se zřizovatelem, se sousední základní školou a se ZUŠ Bezdružice.

Učitelky a děti ZŠ připravují pro děti z mateřské školy zábavné a sportovní programy, společně navštěvuji divadelní, hudební a vzdělávací programy. Spolupráce je na velmi dobré úrovni, a tím přispívá k bezproblémové adaptaci dětí na školní prostředí.

Ve školním roce 2023/2024 mateřskou školu navštěvuje 53 dětí.

dnes, sobota 27. 4. 2024
jasno 17 °C 4 °C