STRAVOVÁNÍ V MŠ

Mateřská škola učí děti správným stravovacím návykům:

• tomu je přizpůsobena skladba jídelního lístku
  • ve stravě je zařazen zvýšený podíl čerstvého ovoce a zeleniny,  ovocných a zeleninových salátů, luštěninových salátů a pomazánek, cereálního pečiva a mléčných výrobků
  • je dodržován pitný režim
  • po dohodě rodičů s vedením MŠ a ŠJ je možné individuální řešení jakéhokoliv dietetického problému (potravinové alergie, bezlepková dieta …)

Každé dítě přihlášené do mateřské školy má právo na poskytování školního stravování v rozsahu přesnídávka, oběd, svačina.

Děti je nutné v případě nepřítomnosti omlouvat ze stravy,  a to nejpozději předchozí den do 14 hodin. V případě náhlého onemocnění akceptujeme odhlášku první den nemoci do  7 hodin ráno – telefonicky, SMS.  V době nemoci dítěte se první den může vydat strava do odnosných nádob  (v době od 10.30 hod do 11.00 hod v prostoru školní jídelny). Na další dny nemoci, nebo jiné nepřítomnosti jsou rodiče (dle zákona 561/2004 Sb. a vyhl. 107/2005 Sb.) povinni dítě ze stravování odhlásit. Jestliže je dítě řádně omluvené, převádí se stravné vždy do dalšího měsíce. Pokud dítě neomluvíte, počítá se do stavu a stravné bez náhrady propadá.

Výše stravného od 1.1.2023

• Děti MŠ 3 - 6 let celodenně se stravující - 45,-Kč (záloha 950,- Kč/měsíc)
  • Děti MŠ 3 - 6 let polodenně se stravující -  35,-Kč (záloha 750,- Kč/měsíc )
  • Děti MŠ 7-10 let celodenně se stravující - 55,-Kč ( záloha 1 150,- Kč/měsíc )
  • Děti MŠ 7-10 let polodenně se stravující - 44,-Kč ( 950,- Kč/ měsíc)

Jídelní lístek je vystaven na nástěnkách v budově školy, ve školní jídelně a na školních webových stránkách.

Stravující se děti, pedagogové a zaměstnanci školy se řídí Provozním a Vnitřním řádem školní jídelny a vnitřní směrnicí Stravování dětí v mateřské škole.

Stravování dětí v MŠ (21.61 kB)

ŠKOLNÍ JÍDELNA

oblačno 12 °C -2 °C