Příchody a odchody dětí

Příchody dětí

Budova MŠ se ráno otevírá v 6:00 hod. Rodiče nebo jejich zástupci přivádějí děti do MŠ nejpozději do 8:00 hod., popřípadě učitelce oznámí pozdější příchod dítěte .

Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech. Povinné předškolní vzdělávání se stanovuje v rozsahu 4 hodin denně. Jednotný čas začátku povinného předškolního vzdělávání je určen každý den na 8:00 hod.

Zákonní zástupci jsou povinni předat dítě učitelce osobně. Teprve potom mohou opustit MŠ.
Dítě nesmí chodit do mateřské školy samo!
Učitelka zodpovídá pouze za děti, které řádně převzala. Při předávání dítěte musí rodiče hlásit každou změnu zdravotního stavu.
Rodiče předávají dítě do MŠ zdravé.
Vyskytne-li se u dítěte infekční onemocnění, rodiče tuto skutečnost neprodleně ohlásí mateřské škole. Nemocné dítě nemůže být přijato do kolektivu.

Odchody dětí

Zákonní zástupci si přebírají dítě po skončení jeho vzdělávání od učitelek mateřské školy v době určené mateřskou školou nebo v individuálně dohodnuté době. Po obědě si rodiče odvádějí děti domů v čase od 12:00 do 12:15 hod. a to tak, aby nebyl narušován rituál před odpočíváním ostatních dětí – tzn. četba pohádek a poslech relaxační hudby před odpočinkem ve vedlejší třídě. Rodiče oznámí učitelce, že si jdou pro dítě a počkají v šatně, aby si dítě mohlo hru v klidu dokončit, uklidit hračky a rozloučit se s dětmi a učitelkou. Individuální odchod je možný po předchozí domluvě a s ohledem na odpočívající děti v MŠ. V závěru provozu (15:00 hod.) přechází děti z horní třídy do dolní třídy Rybiček .

Pokud je z provozních důvodů nutno zavřít odpoledne některou třídu, je informace o umístění dětí zveřejněna na vchodových dveřích.

Pokud chodí rodiče opakovaně a bezdůvodně pro dítě pozdě, bude tato skutečnost považována za porušení školního řádu.

Rodiče jsou povinni opustit budovu MŠ včas, tj. do 16:00 hod.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
déšť se sněhem 6 °C -2 °C
déšť se sněhem, slabý západní vítr