Základní škola a mateřská škola Konstantinovy Lázně
a mateřská škola Konstantinovy Lázně

Náplň dne

Uspořádání denních činností - denní program:

• Scházení dětí, hravé, spontánní aktivity dětí, nabídka individuálních a skupinových činností
  • Řízená zájmová aktivita - ranní cvičení, komunikativní kruh

• Hygiena, přesnídávka

• Dopolední integrovaná činnost - učení metodami vhodnými pro předškolní věk (9:00 – 10:00 hod.)
  • Pobyt venku (10:00 - 11:45 hod)

• Hygiena, oběd

• Příprava na odpočinek, odpočinek (spánek) dětí, klidný program - respektována je individuální potřeba aktivity, spánku a odpočinku jednotlivých dětí (u dětí bez potřeby spánku cca půl hodiny klidu na lůžku při pohádce, poté klidný program)
  • Hygiena, odpolední svačina

• Odpolední hravé činnosti, skupinové činnosti, v případě pěkného počasí mohou činnosti probíhat na zahradě mateřské školy, rozcházení dětí

Stanovený denní řád je flexibilní a může být pozměněn (výlety, divadelní představení, mimořádné akce). Uspořádání činností je rámcové s možností pružného přizpůsobení podmínkám a situacím v konkrétní třídě. Za příznivého počasí tráví děti venku nejméně dvě hodiny. Důvodem vynechání pobytu venku je nepříznivé počasí.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

dnes, pondělí 4. 3. 2024
skoro jasno 11 °C 3 °C
skoro jasno, slabý severozápadní vítr