Současnost

V současné době je ve škole pět ročníků spojených ve třech třídách, pedagogický sbor tvoří čtyři kvalifikované učitelky, jedna školní asistentka, jedna asistentka pedagoga a dvě vychovatelky školní družiny. Od 1.1.2023 je škola sloučena se sousední mateřskou školou v jeden subjekt.

Školní družina má vzhledem k počtu žáků ve škole dvě oddělení s kapacitou 50 dětí.

V roce 2016 škola získala mezinárodní titul Ekoškola.

K výuce kromě školní budovy využíváme i školní hřiště, zahradu, venkovní učebnu v přírodě a přírodovědně i historicky zajímavé okolí naší školy.

Žákům kromě klasického vzdělávání a výchovy nabízíme všestranný rozvoj prostřednictvím zájmových kroužků, mimoškolních aktivit a  celoškolních projektů zaměřených na různé oblasti vzdělávání i reálného života.

Podporujeme zdravý životní styl a zdravou výživu, jsme zapojeni do projektů Ovoce do škol a Školní mléko. Na obědy chodíme do sousední mateřské školy, kde máme k dispozici vlastní jídelnu.

Společně se žáky se snažíme snížit ekologický dopad školy a našeho jednání na životní prostředí, posilujeme pozitivní vztah žáků k prostředí ve škole i jejím okolí, chceme jej zlepšovat a měnit, aby bylo  příjemné a ekologické.

Třídní učitelé:

• Mgr. Erika Hovorková