Co potřebuje dítě do MŠ

Třída RYBIČKY

• bačkorky na přezutí, popřípadě zdravotní botky – s pevnou patou, ne pantofle!

• pyžamko – každý týden se nosí vyprat

• pohodlné oblečení - ve třídě je stálá teplota, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty
  • do šatny box nebo košíček na náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky nebo legíny)
  • pláštěnku nebo bundu do deště

• gumovky

• hrneček (plastový) pro zajištění pitného režimu, každé dítě má svůj vlastní

Třída ŽELVIČKY

• pohodlné oblečení, ve třídě je stálá teplota, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty.
  • přezůvky s pevnou patou, nejlépe klasické dětské bačkory, ne pantofle (bezpečnost dětí).
  • starší obuv a oblečení, na pobyt venku je nejvhodnější starší oblečení, oblékat děti aktuálně podle počasí – pláštěnky, holínky (deštník není vhodný pro pobyt venku)
  • pyžamko – každý týden se nosí vyprat

• pláštěnku nebo bundu do deště

• gumovky

• hrneček pro zajištění pitného režimu, každé dítě svůj vlastní

• malý polštářek

• kartáček na zuby, kelímek na zuby, zubní pasta (vše označené)

Děti si mohou přinést do školky na spaní „mazlíčka“- měkkou hračku, plyšáčka. Za nepodepsané věci, které nejsou uloženy na místě k tomu určeném (šatnový blok), škola neručí. Nedávat dětem do MŠ hračky – především ty, které mohou ohrozit jejich bezpečnost (ostré, kovové hrany, vystřelovací součástky, vytékající baterie, nebezpečí polknutí drobné části …), dále drahé hračky, které jsou zdrojem nedorozumění, konfliktů, závisti mezi dětmi. Hračky si mohou děti do mateřské školy nosit v předem určené "Hračkové dny". Učitel nemůže řešit okolnosti jejich zničení či ztráty.

dnes, středa 24. 4. 2024
slabý déšť 7 °C -2 °C
slabý déšť, mírný západní vítr