Vize

Vize mateřské školy

Obec, ve které se naše MŠ nachází, je obklopena lesy, lázeňskými parky, nově vybudovanými naučnými stezkami a lázeňskými prameny. To vše vybízí k tomu, abychom v dětech pěstovali kladný vztah k přírodě. Okolní lesy a naučné stezky nám poskytují prostor pro realizaci ekologické výchovy, naplňování zdravého životního stylu a umožňují nám, abychom výchovnou činnost mnohdy přenášeli do přírody, mimo mateřskou školu.

Naší snahou je poskytovat všem dětem kvalitní vzdělávání v přátelské a vstřícné atmosféře, kde se děti budou učit vzájemnému respektu a navazovat kamarádské vztahy. Bude se rozvíjet jejich vnímavost, citlivé vztahy k lidem, k prostředí i k přírodě.

Pedagogové i ostatní zaměstnanci školy jsou dětem těmi nejlepšími průvodci na jejich cestě za poznáním, pružně reagují na potřeby dětí, zajišťují jejich co největší možný rozvoj a samostatnost.

Usilujeme rovněž o to, aby se naše škola stala otevřenou a vstřícnou organizací pro děti, rodiče, zřizovatele i všechny ostatní partnery školy.

Z vize školy vychází i cíle a zaměření rámcového Školního vzdělávacího programu - ŠVP „Poznáváme svět prostřednictvím vlastních prožitků, příběhů a pohádek „

Naším cílem je:

• vytvořit prostředí,ve kterém se všechny děti cítí dobře a kam chodí rády;
  • prohlubovat a podporovat co nejužší spolupráci s rodinami dětí;
  • nepředávat jen hotové informace, ale vést děti k tomu, aby nové skutečnosti a informace objevovaly samy;
  • rozšiřovat výukové metody o nové, moderní, aktivní a badatelské formy, zážitkovou pedagogiku, environmentální výchovu;
  • upevňovat směřování k uvědomění si sounáležitosti s přírodou;
  • rozvíjet zájem o pohybové aktivity a sport.

oblačno 12 °C -2 °C
oblačno, slabý jihozápadní vítr